Založ si blog

Zametá krajská prokuratúra Nitra trestné oznámenie na znalca pod koberec?

Dlho sme sa neozvali a to z dôvodu, že sme čakali na odpovede krajskej prokuratúry na sťažnosti a trestné oznámenia, ktoré podala naša obhajoba. Po dlhom čase sme sa dočkali odpovede z krajskej prokuratúry Nitra, kde prokurátor vyhodnotil naše trestné oznámenie, ktoré sme podali na súdneho znalca, ktorý vypracoval podľa nášho názoru krivý znalecký posudok na základe, ktorého bolo vznesené obvinenie môjmu synovi. Namiesto prijatia trestného oznámenia nám prišlo upovedomenie o postúpení podania. Aj napriek tomu, že nami podané trestné oznámenie z podozrenia trestného činu nepravdivého znaleckého posudku, v ktorom sme uvádzali podozrenie zo spáchania trestného činu konkrétnej osoby za konkrétny skutok, prokurátor krajskej prokuratúry toto trestné oznámenie zázračným spôsobom vyhodnotil ako našu obhajobu a odstúpil ju okresnému súdu v Komárne, kde uvádza, že podľa paragrafu 238 odsek 1, odsek 2 trestného poriadku ako aj s poukazom na paragraf 34 ods. 1 trestného poriadku z dôvodu príslušnosti za účelom ďalšieho konania postupuje okresnému súdu Komárno. Podľa môjho názoru a podľa názoru našej obhajoby tento prokurátor neprijal trestné oznámenie a nevysporiadal sa s vecami, ktoré v tomto trestnom oznámení uvádzame, teda vec nebola vyšetrená a preverená. Z tohto dôvodu máme podozrenie, že niekto zakrýva a upratuje podozrenia zo spáchania trestného činu znalca, ktorý je dlhoročným osobným priateľom prokurátora, ktorý vystupuje ako dozorujúci prokurátor v prípade môjho syna. Ale toto je asi na Slovensku normálne. A tak si kladieme otázky kto je ten z radov prokurátorov, ktorý zabezpečuje to, aby vec nebola riadne vyšetrená a preverená políciou? Kto je ten, kto má obavy z možného zistenia zpáchania trestného činu, ktorého sa mohol dopustiť znalec svojím nepravdivým znaleckým posudkom alebo si položme otázku koho vie ovplyvniť tento súdny znalec, aby sa tento skutok nikdy nevyšetril? Myslím si, že ak by tieto veci neboli tak ako ich hore píšem, určite by prokurátor nariadil vo veci riadne vyšetrovanie. A z toho dôvodu sme sa rozhodli, že budeme rozširovať naše trestné oznámenie aj ďalším smerom a to napríklad za podozrenie z marenia spravodlivosti. Určite sa nenecháme odradiť a znechutiť od nášho boja za spravodlivé doriešenie nášho prípadu a taktiež sa budeme snažiť dosiahnuť aj to, aby tí, ktorí podľa môjho názoru zavinili svojím nezodpovedným konaním toto nezmyselné a nezákonné trestné stíhanie môjho syna sa zodpovedali za svoje pochybenia. Prajem Vám všetkým príjemný víkend a v priebehu budúceho týždňa zverejníme hore uvedené podanie trestného oznámenia a vysporiadanie sa s nami podaným trestným oznámením konkrétnym prokurátorom z krajskej prokuratúry.

Pred upratovaním a po upratovaní

11.11.2019

Tak ako som sľúbil, že tento týždeň zverejním niektoré veľmi čudné a podľa môjho názoru pochybné vyjadrenia krajskej prokuratúry v našom prípade vám v dnešný deň poskytnem na prečítanie viac »

Zametá komárňanská polícia a prokuratúra pochybenia pod koberec?

02.10.2019

Ako som už v minulosti uviedol, že policajtka Panyiová pribrala do nášho prípadu súdneho znalca, ktorým bol doktor Škodáček. Samozrejme je len veľkou náhodou, že tento súdny znalec MUDr. viac »

Bol prokurátor v čase prípravného konania slepý?

01.10.2019

Náš pan prokurátor by si rozhodne mal kúpiť nejaké nové ružové okuliare, určite by mu pristali, veď on vidí svet iba po svojom. Z určitého hľadiska nadobúdam presvedčenie, že môj pes viac »

pokus, laboratórium, experiment

Arménsko umožní Rusku prístup do jeho biologických laboratórií

11.11.2019 21:37

Moskva sa dlho usilovala o prístup do troch biologických laboratórií v Arménsku, ktoré sponzorovali USA.

Čile

Čilská vláda prepracuje ústavu a vyhovie tak požiadavkám demonštrantov

11.11.2019 20:50

Prezident, členovia kabinetu a politickí spojenci sa zhodli na tom, že Kongres by mal viesť proces prepracovania ústavy, pričom znenie dokumentu by malo prejsť i referendom.

Čína / Saudi / ropa / investície /

Čína investuje do arabskej ropy

11.11.2019 20:22

Rokovania medzi Čínou a Saudskou Arábiou už prebiehajú. Odhadovaná čínska investícia má byť v hodnote 5 až 10 miliárd dolárov, informoval o tom portál Bloomberg.

Generálny prokurátor SR Jaromír Čižnár

Čižnár sa stretol s talianskym národným prokurátorom pre boj proti mafii

11.11.2019 19:57

Obaja sa dohodli, že v najbližších týždňoch sa uskutoční stretnutie v úzkom kruhu na pôde Eurojustu, kde sa prerokuje súčinnosť v aktuálnych trestných veciach.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 32
Celková čítanosť: 50532x
Priemerná čítanosť článkov: 1579x

Autor blogu

Kategórie