Založ si blog

Zametá krajská prokuratúra Nitra trestné oznámenie na znalca pod koberec?

Dlho sme sa neozvali a to z dôvodu, že sme čakali na odpovede krajskej prokuratúry na sťažnosti a trestné oznámenia, ktoré podala naša obhajoba. Po dlhom čase sme sa dočkali odpovede z krajskej prokuratúry Nitra, kde prokurátor vyhodnotil naše trestné oznámenie, ktoré sme podali na súdneho znalca, ktorý vypracoval podľa nášho názoru krivý znalecký posudok na základe, ktorého bolo vznesené obvinenie môjmu synovi. Namiesto prijatia trestného oznámenia nám prišlo upovedomenie o postúpení podania. Aj napriek tomu, že nami podané trestné oznámenie z podozrenia trestného činu nepravdivého znaleckého posudku, v ktorom sme uvádzali podozrenie zo spáchania trestného činu konkrétnej osoby za konkrétny skutok, prokurátor krajskej prokuratúry toto trestné oznámenie zázračným spôsobom vyhodnotil ako našu obhajobu a odstúpil ju okresnému súdu v Komárne, kde uvádza, že podľa paragrafu 238 odsek 1, odsek 2 trestného poriadku ako aj s poukazom na paragraf 34 ods. 1 trestného poriadku z dôvodu príslušnosti za účelom ďalšieho konania postupuje okresnému súdu Komárno. Podľa môjho názoru a podľa názoru našej obhajoby tento prokurátor neprijal trestné oznámenie a nevysporiadal sa s vecami, ktoré v tomto trestnom oznámení uvádzame, teda vec nebola vyšetrená a preverená. Z tohto dôvodu máme podozrenie, že niekto zakrýva a upratuje podozrenia zo spáchania trestného činu znalca, ktorý je dlhoročným osobným priateľom prokurátora, ktorý vystupuje ako dozorujúci prokurátor v prípade môjho syna. Ale toto je asi na Slovensku normálne. A tak si kladieme otázky kto je ten z radov prokurátorov, ktorý zabezpečuje to, aby vec nebola riadne vyšetrená a preverená políciou? Kto je ten, kto má obavy z možného zistenia zpáchania trestného činu, ktorého sa mohol dopustiť znalec svojím nepravdivým znaleckým posudkom alebo si položme otázku koho vie ovplyvniť tento súdny znalec, aby sa tento skutok nikdy nevyšetril? Myslím si, že ak by tieto veci neboli tak ako ich hore píšem, určite by prokurátor nariadil vo veci riadne vyšetrovanie. A z toho dôvodu sme sa rozhodli, že budeme rozširovať naše trestné oznámenie aj ďalším smerom a to napríklad za podozrenie z marenia spravodlivosti. Určite sa nenecháme odradiť a znechutiť od nášho boja za spravodlivé doriešenie nášho prípadu a taktiež sa budeme snažiť dosiahnuť aj to, aby tí, ktorí podľa môjho názoru zavinili svojím nezodpovedným konaním toto nezmyselné a nezákonné trestné stíhanie môjho syna sa zodpovedali za svoje pochybenia. Prajem Vám všetkým príjemný víkend a v priebehu budúceho týždňa zverejníme hore uvedené podanie trestného oznámenia a vysporiadanie sa s nami podaným trestným oznámením konkrétnym prokurátorom z krajskej prokuratúry.

Poďakovanie Generálnej prokuratúre

19.12.2019

Touto cestou chcem poďakovať zamestnancovi generálnej prokuratúry JUDr. Jaroslav Kozolka, LL.M.,MBA, ktorý ako jediný zamestnanec generálnej prokuratúry sa vysporiadal s nami uvedenou sťažnosťou, viac »

Chyby súdneho znalca si dôkladne „osvojili a preskúmali“ aj prokurátori

16.12.2019

Po dôkladnom prečítaní znaleckého posudku a zhodnotení tejto kvázi novej doložky som prišiel k záveru, že súdny znalec Škodáček by sa mal začať učiť pracovať s internetom a trošku viac »

Neomylný súdny znalec Škodáček a jeho priateľ prokurátor bodujú

15.12.2019

Neni lepší čas na písanie ako nedeľa poobede. Človek je napapaný, oddýchtnutý a naplnený energiou a pripravený bojovať s dementmi od firmy veterné mlyny. Po tom ako som si znovu preštudoval viac »

Dobroslav Trnka, vypočúvanie, NAKA

Opozícia je presvedčená, že Dobroslav Trnka nemal byť prepustený

17.01.2020 17:33

Exgenerálny prokurátor mal byť obvinený za jeho rozhovor s exministrom financií Jánom Počiatkom okolo kauzy Lemikon

web-hra-01

Nedaj si uchmatnúť peniaze Kiskom. Smer opäť provokuje

17.01.2020 17:13

Nedaj si vziať peniaze Kiskom. Princíp hry, ktorú sa chystá pustiť Smer do on-line priestoru, je jednoduchý. Prináša nový prvok do predvolebnej kampane.

kamión, doprava, cesty

Vráti sa blokáda ciest? Ani úľavy za 30 miliónov časti dopravcov nestačia

17.01.2020 16:37

Rokovania s dopravcami, ktorí blokovali cesty, sú vo finále. Podľa štrajkujúcich návrhy ministra neriešia podstatu problému.

novoročný obed s bývalými prezidentmi

Čaputová: Ak ĽSNS vyhrá voľby, neznamená to, že aj zloží vládu

17.01.2020 16:28

"Druhým predpokladom je väčšina v parlamente, a tu si musíme naozaj počkať na výsledok volieb," povedala prezidentka.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 39
Celková čítanosť: 70837x
Priemerná čítanosť článkov: 1816x

Autor blogu

Kategórie