Založ si blog

Aj takto sa dá v Komárne. . .

V roku 2012 bol takto krivo obvinený jeden môj veľmi blízky kamarát,ktorý zhodou okolností v tom čase bol tak isto mladý začínajúci právnik a mestskí policajti, konkrétne komárňanská mestská policajtka vykonštruovala útok na verejného činiteľa so zbraňou (autom) a vďaka komárňanskej polícií a prokuratúre mu bolo vznesené obvinenie a v neskoršej dobe  bol aj odstíhaný prvostupňovým súdom v Komárne. Taktiež komárňanský vyšetrovateľ nevyhodnotil a nevysporiadal sa s videom z inkriminovaného miesta činu a následne nato ho nevyhodnotila ani  komárňanská prokuratúra a ani komárňanská sudkyňa JUDr. Erika Joóbová.  Až krajský súd, ktorý ako jediný vyhodnotil video, zrušil rozhodnutie okresného súdu v Komárne a veci uviedol na správnu mieru a uviedol  takto „v pomere k videozáznamu je potrebné výpovede poškodených a svedkov považovať za subjektívne. Toto sa plne prejavilo pri ich výpovediach na hlavnom pojednávaní, kde oproti ich výpovediam v prípravnom konaní vznikli rozpory.“ Je to citát v rozsudku spravodlivého  krajského súdu, vďaka ktorému bolo toto nešťastné, myslím ,že taktiež umelo vykonštruované trestné stíhanie zastavené. 

Podotýkam, že tento nespravodlivý a únavný  proces vďaka nevyhodnoteniu a nevysporiadaniu sa s dôkazmi zo strany komárňanskej prokuratúry, polície a následne súdu, trval cca tri roky. 

No povedzte, nieje to smola, že nám bola pridelená práve táto „spravodlivá“   sudkyňa?

Tento článok som Vám uviedol ako príklad , že v našom prípade sa nejedná o prvý takýto zbabraný proces plný prešlapov. Som presvedčený o tom, že pokiaľ každý zamestnanec orgánov činných v trestnom konaní (polície , prokuratúry, súdov) nebude zodpovedať za svoje rozhodnutia a uznesenia , bude ešte veľa takýchto zneužívaní , ktorých  sa dopustia na občanoch nášho štátu . Nieje čudo , že všetci mladí ľudia utekajú do zahraničia, kde nemusia čeliť buzerácií zo strany orgánov štátnej správy.  

 

Link na video: https://www.youtube.com/watch?v=yeMmfZJMg1k&t=2s

Súdny znalec

21.08.2019

Po našej sťažnosti na nášho pána znalca nám prišla zaujímavá odpoveď. Nakoľko už uplynulo skoro sedem rokov a sťažovať sa na znalecký posudok pána doktora je možné len do troch rokov. viac »

DESATORO! Otázok

20.08.2019

Organizuje dozorujúci prokurátor polovačky pre prokurátorov, ktorí majú vykonávať dozor nad jeho konaním? Je to morálne a zákonné správanie? Dokážu jeho kamaráti z polovačiek nestranne viac »

Iný prokurátor, iný policajt, iný výsledok

19.08.2019

Nedávno sa stala podobná udalosť ako môjmu synovi jednému môjmu známemu, ktorý v noci išiel domov so svojou priateľkou a traja fešáci sa rozhodli, že ho trošku dokopú a prefackajú. Asi viac »

Boeing

Boeing chce rekordne zvýšiť výrobu modelu 737, keď im úrady povolia lietať

22.08.2019 21:47

Spoločnosť Boeing plánuje, že vo februári 2020 navýši produkciu lietadiel 737 ak kontrolné orgány vo štvrtom štvrťroku povolia ich lety.

Alexej Navaľnyj

Moskovský súd odmietol predĺžiť väzbu Navaľnému, prepustia ho v piatok

22.08.2019 21:14

Navaľného v júli odsúdili na 30 dní väzenia.

miloš zeman

Prezident Zeman vymenuje Zaorálka za ministra kultúry v utorok popoludní

22.08.2019 20:22

Končí sa tak niekoľkomesačný boj o ministerstvo kultúry.

fans

Fanúšikovia tímu PAOK pochodovali Bratislavou, paralyzovali dopravu na Trnavskom mýte

22.08.2019 19:17, aktualizované: 20:28

Dopravný podnik Bratislava pomaly obnovuje jazdenie liniek.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 21
Celková čítanosť: 26541x
Priemerná čítanosť článkov: 1264x

Autor blogu

Kategórie